Wiadomosci branżowe

Znaczek Poczty Polskiej na finał Orkiestry

Poczta Polska wprowadza do obiegu znaczek z okazji 23 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczne hasło finału brzmi: Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.

W najbliższą niedzielę, 11 stycznia 2015 roku, startuje 23. finał akcji. Na kilka dni przed wydarzeniem, 7 stycznia, Poczta Polska wydała znaczek w nakładzie ponad pół miliona sztuk. Autorami projektu są Magdalena Jabłońska, Katarzyna Sasin, Gaweł Andrzejewski i Jerzy Owsiak. Walor filatelistyczny pojedyńczo i w 9-znaczkowych arkuszach jest dostępny w placówkach pocztowych w całej Polsce oraz na stronie filatelistyka.poczta-polska.pl.

Znaczki pocztowe i kartki Poczty Polskiej dedykowane Finałom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w eleganckiej oprawie, wyjątkowe publikacje książkowe o historii pocztowej, księgi znaczków oraz wydawnictwa filatelistyczne – to wszystko będzie można wylicytować na tradycyjnych, orkiestrowych aukcjach. Zyski z licytacji zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu na leczenie dzieci przebywających na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz na opiekę medyczną dla seniorów.

Znaczki na WOŚP

Poczta Polska od wielu lat wspiera działalność fundacji Jurka Owsiaka, uczestnicząc w kolejnych Finałach WOŚP. Firma przekazuje darowiznę i wydawnictwa pocztowe na licytację w studiu TVP, jednocześnie bierze aktywny udział w imprezach organizowanych w dniu finału. Walory filatelistyczne są wydawane na finały WOŚP, a także z okazji przystanku Woodstock. Orkiestrowi darczyńcy mogą odwiedzić stoiska pocztowo - filatelistyczne m.in. pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie i lokalnie na terenie całego kraju, na których prowadzona jest sprzedaż walorów filatelistycznych Poczty Polskiej.

 


dostarczył infoWire.pl
Źródło Poczta Polska. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts