Ciekawostki

Wall Street w Rzeszowie

W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie powstało największe tej klasy w Polsce laboratorium finansowe.

Wybierając ekonomię w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie możesz zostać profesjonalnym graczem giełdowym. Zajęcia praktyczne będą prowadzone w największym w Polsce tej klasy laboratorium finansowym. Gra na giełdzie, symulacja kupna i sprzedaży papierów wartościowych, nauka profesjonalnego inwestowania w instrumenty finansowe to tylko niektóre z wielu możliwości, z jakich studenci WSIiZ będą korzystać w nowym laboratorium.

Nowoczesne laboratorium, nasycone jest elektronicznymi urządzeniami i oprogramowaniem, analogicznymi do tych, których używają zawodowi maklerzy.

– To największy tego rodzaju projekt w Europie Środkowo-Wschodniej. Laboratorium łączy w sobie zalety oprogramowania analitycznego i baz danych informacji finansowej z najnowocześniejszymi technologiami multimedialnymi. Daje to naszym studentom dostęp do światowych rynków finansowych zarówno w czasie rzeczywistym, jak w ujęciu historycznym – wyjaśnia dr Andrzej Cwynar, Dyrektor Instytutu Badań i Analiz Finansowych w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Z najlepszego i najbardziej popularnego oprogramowania używanego m.in. przez największe domy maklerskie w Polsce będą korzystać wszyscy studenci WSIiZ rozpoczynający edukację na kierunku ekonomia

– Zajęcia będą prowadzone przez najlepszych specjalistów w dziedzinie finansów – wyjaśnia dr Robert Góra Prodziekan Wydziału Ekonomicznego WSIiZ w Rzeszowie – Studenci będą uczyć się mechanizmów finansowego świata w realnych warunkach giełdowych, w specjalnej sali symulującej działanie biura maklerskiego. Mogą np. zawierać transakcje kupna i sprzedaży akcji poprzez platformę symulacyjną.

Nowoczesny sprzęt komputerowy i elektroniczny, umożliwia pracę i naukę w komfortowych warunkach. W Sali jest około 50 komputerów wyposażonych w podwójne monitory LCD. Na ścianach znajdą się profesjonalne wyświetlacze informacji finansowej „data walls” i „tickery”. Dzięki temu studenci WSIiZ mają możliwość wczuć się w rolę zawodowego maklera i poczuć atmosferę panującą na największych giełdach świata!

– Badania stanu wiedzy finansowej wśród Polaków, wskazują, że zaledwie połowa z nas ma oszczędności i korzysta z produktów finansowych. Niezbędne są nowe programy i formy edukacji, które pozwolą zwłaszcza młodym Polakom korzystać z potencjału światowego rynku kapitałowego i instytucji finansowych w kraju – wyjaśnia dr Andrzej Cwynar.

Po zajęciach w laboratorium finansowym, student będzie rzetelnie przygotowany do pracy jako analityk inwestycyjny, dealer walutowy, makler papierów wartościowych i doradca inwestycyjny.

– Najatrakcyjniejszą perspektywą dla naszych absolwentów może się okazać możliwość zostania profesjonalnym graczem giełdowym – podkreśla dr Andrzej Cwynar.

http://media.wsiz.rzeszow.pl/pr/161117/wall-street-w-rzeszowie

Similar Posts