Rodzina Zdrowie

Stop aborcji

Kiedy kobieta walczy o możliwość zabijania dzieci – jest to bardzo drastyczne i straszne. Matka, kobieta, ktoś kto rodzi, wychowuje, ktoś, kto jest człowiekiem i żyje dla innych ludzi, poświęca się. Taka rola wielu kobietom nie odpowiada. Tymczasem, każdy człowiek poświęca się w jakiś sposób dla innych, niezależnie od tego, czy jest mężczyzną czy kobietą.

top aborcji  Sop aborcji  Stp aborcji  Sto aborcji

Mężczyzna także pracuje, czasem to on właśnie utrzymuje całą rodzinę. W innych zaś rodzinach pracuje sama kobieta, utrzymując męża i dzieci, a w jeszcze innych obydwoje mają pracę. Sytuacja w Polsce jest trudna, owszem, jednak nie tylko to jest przyczyną coraz większej liczby aborcji. W innych krajach sytuacja finansowa kobiet chcących zabić swoje dziecko jest stabilna, a mimo tego decydują się one na taki krok, na coś, co na zawsze pozostanie w ich sumieniu i na coś, czego już nigdy nie będą mogły naprawić.

Zamachu na ludzkie życie dokonuje się zarówno w bogatych, jak i biednych krajach. W Polsce na szczęście stara się bronić życie. Jednak powstały ruchy, które nie chcą bronić życia ale które domagają się możliwości zabijania dzieci nienarodzonych, a także, eutanazji. Co więc możemy zrobić, aby bronić życia? Możemy protestować przeciwko zabijaniu dzieci, możemy też dbać o to, aby kobiety miały możliwość urodzenia i wychowywania swoich dzieci. Poza tym, ważne jest kształtowanie sumienia u młodych ludzi i nie wmawianie dorosłym kobietom, że dziecko nie jest dzieckiem, ale jedynie zlepkiem komórek. Człowiekiem jest się już od poczęcia i nic tego nie zmieni.
Ika

Similar Posts