Wiadomosci branżowe

Niepodległość zaczynamy świętować w niedzielę na Pl. Zamkowym. Zapraszają Panny Wyklęte i „Do Rzeczy”

Oficjalne obchody Święta Niepodległości odbędą się we wtorek. Ale już w niedzielę warszawiacy będą mieli okazję zainaugurować obchody. 9 listopada o godz. 19.00. na telebimie na Placu Zamkowym rozpocznie się transmisja wyjątkowej gali Strażnik Pamięci 2014 oraz premierowego koncertu płyty „Panny Wyklęte/Wygnane”.W koncercie usłyszymy i zobaczymy m.in.

Oficjalne obchody Święta Niepodległości odbędą się we wtorek. Ale już w niedzielę warszawiacy będą mieli okazję zainaugurować obchody. 9 listopada o godz. 19.00. na telebimie na Placu Zamkowym rozpocznie się transmisja wyjątkowej gali Strażnik Pamięci 2014 oraz premierowego koncertu płyty „Panny Wyklęte/Wygnane”.

W koncercie usłyszymy i zobaczymy m.in. Kasię Kowalską, Marikę, Ifi Ude, Marcelinę oraz Darka Malejonka i Maleo Reggae Rockers. „Panny Wyklęte/Wygnane” to nowy projekt muzyczny Fundacji Niepodległości, w którym pobrzmiewają egzotyczne rytmy towarzyszące armii generała Władysława Andersa. Jak mówią twórcy projektu – to pierwsza część muzycznej podróży z żołnierzami-tułaczami, opowieść o nieludzkiej ziemi, zesłaniu, Syberii, o walce za ojczyznę i nadziei na powrót do Polski. W warstwie muzycznej pojawiają się wschodnie i południowe brzmienia. Teksty napisały same wokalistki.

Podczas gali Strażnik Pamięci honorowe nagrody odbiorą osoby i instytucje szczególnie zasłużone dla kultywowania i rozwijania polskiej pamięci historycznej. Wśród nominowanych są m.in. Jan Komasa za „Miasto 44”, Jan Ołdakowski z zespołem za „Powstanie Warszawskie” oraz Tauron Polska Energia za „Jacka Stronga”. Nominacje otrzymali również m.in. Arkadiusz Gołębiewski za organizację festiwalu Niepokorni Niezłomni Wyklęci, Polskie Radio - za swój portal historyczny, Ośrodek Karta, Centrum Myśli Jana Pawła II i miasto Gdynia.

Serdecznie zapraszamy na Plac Zamkowy w niedzielę, 9 listopada, o godz. 19.00.


dostarczył infoWire.pl
Źródło Platforma Mediowa Point Group SA. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Rzadka choroba czarnych kości, czyli alkaptonuria

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy