Podróże

Majówka last minute – wybierz się na południe!

Kraków, 29 kwietnia 2019 r. Informacja prasowa Majówka last minute – wybierz się na południe! Nie zastanawiaj się czy pojechać na majówkę i przedłużyć sobie

Kraków, 29 kwietnia 2019 r.

Informacja prasowa

Majówka last minute – wybierz się na południe!

Nie zastanawiaj się czy pojechać na majówkę i przedłużyć sobie weekend, tylko pakuj walizkę i skorzystaj z odpoczynku! Polska obfituje w idealne miejsca do spędzenia dni wolnych, ale to właśnie na południu nie będzie zbyt wielu opadów podczas najbliższego długiego weekendu, które w innych miejscach mają być bardziej odczuwalne. Co można robić w Krakowie w słoneczne, ale nie upalne dni?

Nie ma lepszego miasta do spędzenia kilku wolnych dni. Turystów od lat przyciągają piękne uliczki, odradzający się Kazimierz, atmosfera otaczającej sztuki i zabytki, które nawet po kilku wizytach w Krakowie nadal zachwycają. Wiele znanych miejsc, a także sama atmosfera i architektura miasta sprawiają, że odwiedzający przenosi się do innego, spokojniejszego wymiaru.

Dla spokojnych i aktywnych
Wizyta na Wawelu i Rynku Głównym to nie jedyne atrakcje dawnej stolicy Polski. Co raz więcej osób decyduje się na odkrywanie takich dzielnic jak Kazimierz, który się odradza i zaczyna być przepełniony knajpkami, małymi pracowniami i galeriami, w których można poznać nowych artystów. Drugim miejscem, które zyskuje coraz więcej atencji jest Nowa Huta, zmieniająca się w ostatnim roku i odkrywająca swoje nowe, bardziej kolorowe oblicze. Kraków to także doskonała baza wypadowa. Blisko jest stąd zarówno do zapierającej dech w piersiach kopalni soli w Wieliczce, największego w Polsce parku rozrywki, czy Opactwa w Tyńcu, które sprawdzi się jako ciekawe miejsce dla całej rodziny w słoneczny dzień. Podczas wizyty w opactwie warto napić się naparu z ziół. – Turyści coraz częściej wyjeżdżając na długie weekendy chcą połączyć zwiedzanie miasta z aktywnością fizyczną i obcowaniem z naturą. W Krakowie mają taką możliwość udając się na Błonia, ale także wybierając na wycieczki poza miasto, które jest idealną bazą wypadową i daje większe możliwości zagospodarowania wieczoru. – mówi Tomasz Schweda – Dyrektor Operacyjny hotelu Mercure Kraków Stare Miasto.
Lokalizacja jest kluczem

A to już wiesz?  Niezbędnik wakacyjnych samochodowych podróży z dzieckiem

Kraków jest idealnym miejscem pod względem dojazdu i otaczających go atrakcji. To miejsce, do którego droga nie zajmuje całego dnia, a kilka dni można spędzić na wiele różnych sposobów, ale to nie jedyna lokalizacja, na którą musimy zwrócić uwagę. Przyłóżmy się także do wyboru hotelu i zdecydujmy na taki spełniający nasze wymagania. Położony z widokiem na Wisłę i kilka minut od Wawelu Novotel Kraków Centrum to doskonała baza. Novotel Kraków City West natomiast położony jest przy Błoniach. Podróżującym z dziećmi na pewno przyda się informacja, że dzieci do 16 roku życia śpią w pokoju z rodzicami za darmo i mają 50% zniżki na śniadania. Jeśli jednak jesteś osobą, która woli podróżować pilnując budżetu to obok wcześniej wymienionego hotelu znajduje się ibis Kraków Centrum.

Zobacz wnętrza hotelu Novotel Kraków Centrum tutaj
Zobacz wnętrza hotelu Mercure Kraków Stare Miasto tutaj

novotel.com/ mercure.com/ ibis.com/ accorhotels.com

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy