Ciekawostki

ECCO Walkathon – spacer nie tylko dla zdrowia!

Już 10 września odbędzie się ECCO Walkathon, największy na świecie spacer charytatywny. Czy jesteś do niego przygotowany? Którą trasę wybierzesz – 6, czy 10 kilometrów?

Już 10 września odbędzie się ECCO Walkathon, największy na świecie spacer charytatywny. Czy jesteś do niego przygotowany? Którą trasę wybierzesz – 6, czy 10 kilometrów?

Spaceruj i dbaj o dobrą kondycję!

Zalety spaceru są nie do przecenienia! Dotlenia, dodaje energii, poprawia kondycję fizyczną, jest doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Okazuje się,
że nie tylko! Biorąc udział w ECCO Walkathonie, jednej z największych międzynarodowych imprez charytatywnych na świecie, możemy również pomóc potrzebującym. Wystarczy wziąć udział w spacerze, a ECCO przekaże 4 złote za każdy przebyty przez uczestnika kilometr na rzecz wybranej przez niego organizacji charytatywnej.

Podczas tegorocznego ECCO Walkathonu, który odbędzie się 10 września (sobota) spacerowicze pójdą niezwykle malowniczymi i atrakcyjnymi trasami parków i ogrodów miejskich. Wzorem lat ubiegłych zostały przygotowane dwie trasy o długości 6 oraz 10 kilometrów. Centrum imprezy stanowić będzie Agrykola, zabytkowy teren usytuowany między Zamkiem Ujazdowskim a Kanałem Piaseczyńskim. Wśród atrakcji tegorocznego spaceru, na trasie 6 km, jest Muzeum Wojska Polskiego, w którym spacerowicze będą mogli podziwiać zabytkowe samoloty i inne pojazdy, jak również Park Fontann na Podzamczu, czy Centrum Nauki Kopernika.

Dłuższy dystans trasy przeznaczony jest dla osób, które lubią wyzwania i czerpią radość z pokonywania kilometrów. Jest to szczególnie ważne, gdyż dopiero na mecie można przekazać „wychodzone” pieniądze na rzecz organizacji charytatywnych. Z myślą o rodzinach z dziećmi oraz osobach starszych, niepełnosprawnych lub z ograniczeniami ruchowymi zostały przygotowane trasy 6 kilometrowe. Trasa ta jest łagodna, bez barier architektonicznych, przyjazna dla dzieci – pełna atrakcji
i niespodzianek (clowni, szczudlarze, specjalne zadania dla dzieci). Prowadzi przez parki, gdzie można na chwilę usiąść, odpocząć czy pozwolić dziecku na chwilę wytchnienia na placu zabaw.

Spaceruj by pomóc innym!

A to już wiesz?  Platforma C-nario na lotnisku w Zurychu

„Spacerowanie poprawia samopoczucie i podnosi poziom zadowolenia z życia. Misją ECCO Walkathonu jest przede wszystkim pokazanie ludziom, że dzięki aktywności fizycznej mogą nie tylko podnieść jakość swojego życia, ale także pomóc tym, którzy tego potrzebują. Dlatego serdecznie zapraszam na ECCO Walkathon” – powiedział Maciej Wyrwas, Marketing Manager, ECCO Europe East- organizator akcji.

Spacer to jeden z nielicznych rodzajów rekreacji, który nadaje się znakomicie dla ludzi w każdym wieku, o zróżnicowanej kondycji fizycznej. Nawet „zwykły” spacer po parku przynosi dużo przyjemności i pomaga utrzymać formę. ECCO Walkathon daje szansę aktywnego i atrakcyjnego spędzenia czasu nawet tym,
u których stwierdzono przeciwwskazania do uprawiania wielu sportów. Ale ECCO Walkathon to coś więcej niż zwykły spacer, ponieważ łączy aktywny wypoczynek z niesieniem pomocy potrzebującym. Spacerując po oznaczonej trasie uczestnicy mogą wesprzeć wybraną organizację charytatywną. Fundusze zebrane podczas tegorocznej akcji zostaną przekazane na społecznie ważne projekty realizowane przez: Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce (wsparcie Rodzinnego Domu Czasowego Pobytu „Puchatek” w Biłgoraju), Fundację TVN „nie jesteś sam” (pomoc dzieciom chorym na mukowiscydozę), Fundację Radia ZET (zakup sprzętu medycznego, ratującego życie małych pacjentów Kliniki Kardiologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi) oraz warszawskiego ZOO (fundusze zebrane z dziecięcej aktywności zostaną przekazane na budowę letniej siedziby dla najmniejszych małpek świata – Pigmejek i Uistiti).

Poprawa kondycji fizycznej oraz wsparcie potrzebujących poprzez spacer w ECCO Walkathonie przyniesie na pewno wiele radości i zadowolenia. Dodatkowo możemy poznać ludzi, którym tak, jak i nam nie jest obojętny los przyrody, osób chorych czy dzieci. ECCO Walkathon to także wspólna zabawa i wiele atrakcji, które jednoczą wszystkich uczestników w szczytnym celu – pomocy innym.

Rozpocznij przygotowania do ECCO Walkathonu już dziś. Liczba uczestników charytatywnego spaceru jest ograniczona! Szczegółów szukaj na stronie www.eccowalkathon.pl

A to już wiesz?  Nowy 360-stopniowy wyświetlacz DynaScan DS0816

Bilety można nabyć w sklepach ECCO na terenie całej Polski w cenach: dorośli – 20 zł, dzieci do lat 10 – 15 zł.

Bilet upoważnia do odbioru pakietu startowego w skład którego wchodzą: plecak, woda, jabłko, przewodnik po trasach i identyfikator.

Więcej informacji na temat akcji: www.eccowalkathon.pl,
Z: http://www.biuroprasowe.pl/ecco-walkathon–spacer-nie-tylko-dla-zdrowia-,d4675.html

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy