Ciekawostki

Co mówią planety w naszym horoskopie?

Co mówią planety w naszym horoskopie? autorem artykułu jest Elżbieta Kłobus Każdy, a przynajmniej co drugi z nas wie, pod jakim znakiem zodiaku się urodził,

Co mówią planety w naszym horoskopie?
autorem artykułu jest Elżbieta Kłobus

Każdy, a przynajmniej co drugi z nas wie, pod jakim znakiem zodiaku się urodził, czyli w jakim znaku przebywało Słońce w momencie jego urodzenia. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że profesjonalny horoskop zawiera również położenie Księżyca i pozostałych planet naszego Układu Słonecznego, które mogą w znaczący sposób modyfikować wpływ znaku Słońca na nasz charakter. I dlatego niejeden stwierdza, że ma mało wspólnego ze „swoim” znakiem zodiaku.

980205___saturn__To zrozumiałe, gdyż nieraz zdarza się, że Księżyc i pozostałe planety zajmują tak znaczące miejsca w horoskopie, że mogą nie tylko modyfikować nasze cechy wynikające ze znaku Słońca, lecz nawet spowodować, że przeważą cechy innego lub innych znaków zodiaku. Dzieje się tak dlatego, że położenie wszystkich elementów horoskopu, a nie tylko Słońca, opisuje cechy naszego charakteru oraz nasze zaangażowanie (mniejsze lub większe) w różne dziedziny życia.

I tak, chociaż Słońce określa naszą samoświadomość, witalność, indywidualność, jest naszym głównym motorem, to jednak o pozostałych cechach możemy wiele dowiedzieć się z usytuowania Księżyca oraz innych planet, szczególnie tzw. osobistych (Merkurego, Wenus i Marsa).

Jeżeli pragniemy poznać sposób przeżywania i ujawniania uczuć, musimy popatrzeć na położenie Księżyca. To on nam pokaże, jakie było nasze dzieciństwo, co wynieśliśmy z domu rodzinnego, jaki był nasz kontakt z matką oraz jaki mamy stosunek do spraw rodzinnych. Czy mamy „serce na dłoni”, czy też skrywamy swoje emocje głęboko przed innymi. Księżyc to właśnie nasze wnętrze, którego najczęściej nie odkrywamy. To również informacja, gdzie ulokowane jest nasze poczucie bezpieczeństwa. Jego pozycja w horoskopie jest równie ważna, jak pozycja Słońca. Porównanie Księżyców u partnerów powie nam, czy wynieśli ze swoich domów podobne tradycje i zwyczaje, oraz czy nawyki każdego z nich będą im przeszkadzały we wspólnym życiu, czy też je ułatwiały.

A to już wiesz?  Fundusz sołecki szansą dla rozwoju wsi

Planetami, które również bardziej lub mniej nas określają, są Merkury, Wenus i Mars.
Merkury określa nasz sposób komunikacji, przyswajanie wiedzy, ruchliwość, komunikatywność. To, jak się wysławiamy, czy potrafimy z każdym rozmawiać, a poza tym – czy w ogóle lubimy rozmawiać, czy raczej jesteśmy małomówni. Czy do nauki potrzebujemy na przykład przyjaznego otoczenia, czy samotności. Czy jesteśmy statyczni, czy też nie potrafimy usiedzieć w miejscu, i tak dalej…

Wenus – planeta miłości, pokoju i partnerstwa, opisuje to, jaki mamy stosunek do innych ludzi, czy jesteśmy nastawieni na partnerstwo, współpracę, równowagę w związku z drugim człowiekiem. Czy, i jak bardzo ktoś inny jest nam potrzebny do życia. A jeśli wchodzimy w związek, ile wolności dla siebie potrzebujemy w tym związku, a także czy tę wolność zapewnimy swojemu partnerowi, czy może będziemy go w niej ograniczać. To bardzo ważna planeta dla budowania związku partnerskiego. Mówi również o naszych gustach, a jak wiemy, odmienność gustów może osłabić związek, jeśli ludzie nie są tolerancyjni i nie rozumieją, że to, co podoba się mnie, nie musi podobać się drugiemu. Najlepiej, gdy gusty są zbliżone lub podobne.

Mars, odpowiadający za naszą energię, przebojowość, waleczność, to planeta, która potrafi prowadzić nas do sukcesów, ale też zniszczyć realizację planów poprzez niepohamowane wyskoki gniewu. Jego negatywna energia może być nie do zaakceptowania przez partnera, który przykładowo jest człowiekiem łagodnym i delikatnym. Jego oddziaływanie na inną planetę partnera (Wenus, Księżyc) może wzbudzać pociąg fizyczny, wywoływać wzajemną atrakcyjność seksualną, ale może także w pewnych układach wywoływać rywalizację lub prowadzić do kłótni.

Takie planety, jak Jowisz, Saturn (tzw. planety społeczne), Uran, Neptun i Pluton (planety pokoleniowe), również modyfikują nasz charakter, w szczególności poprzez miejsce, które zajmują w naszym horoskopie oraz powiązanie z pozostałymi planetami.

A to już wiesz?  Kot czy Pies czyli... 12 zwierząt kalendarza księżycowego

Jowisz powie nam o naszych cechach etycznych, stosunku do prawa, lojalności, religijności, także o optymizmie, ułatwieniach w działaniu, ale też i o skłonnościach do brawury lub nadmiernym apetycie (nie tylko do jedzenia). Może nam ukazać, czy będziemy mieli więcej partnerów w życiu, czy tylko jednego.

Saturn to planeta ambicji, obowiązku, dyscypliny, organizacji i poszanowania czasu. Ale też sztywności, konserwatyzmu, czasem nadmiernej powagi, traktowania wszystkich spraw zbyt serio. Jeśli nadmiernie nas ogranicza, zabiera nam dziecięcą radość życia, powoduje, że nie potrafimy tolerować u partnera błędów, słabości, a nawet (nieuzasadnionej naszym zdaniem) radości życia. Jest to planeta, której działanie w naszym związku z drugim człowiekiem ujawnia się dopiero z czasem, najczęściej wówczas, gdy razem zamieszkamy. Bo wtedy zaczynają się wspólne obowiązki i ich podział. Wtedy dopiero najczęściej dowiadujemy się, czy w trudnych sytuacjach możemy liczyć na partnera, czy udzieli nam pomocy, czy zaopiekuje się, gdy będziemy tego potrzebowali. Jednym słowem – czy jest partnerem solidnym, czy też nie. W konfiguracji z innymi planetami pokaże nam, czy poważnie traktujemy związki z ludźmi, czy zależy nam, aby były one trwałe.


Uran
, będący planetą indywidualizmu, wolności, oryginalności, łamania tabu, nieprzestrzegania konwenansów, określa naszą potrzebę indywidualnego wyróżniania się spośród innych. Mówi o naszej potrzebie wolności własnej, o tym, czy potrafimy się podporządkować, czy też jesteśmy absolutnymi anarchistami. Pozytywnie ustawiony w naszym horoskopie sprawia, że jesteśmy otwarci na wszystkich ludzi, bez względu na ich rasę czy pochodzenie, że z chęcią przyjmujemy lub też poszukujemy nowych rozwiązań. Uran daje nam niepowtarzalny wizerunek, sprawia, że jesteśmy oryginalni w wyglądzie, sposobie bycia lub też poglądach. Jeśli jego energia jest zbyt wyeksponowana, jesteśmy ekscentrykami. Oddziałując na jedną z planet osobistych partnera, daje właśnie ten błysk miłości od pierwszego wejrzenia, a przy innych silnych powiązaniach sprawia, że niezależnie od długości trwania związku, stale „iskrzy w nim”, powodując, że związek jest wciąż świeży.

A to już wiesz?  Pierwszy Hawk dostarczony Królewskim Siłom Powietrznym Bahrajnu

Najsilniejsza planeta, czyli Pluton, to planeta, która daje nam moc wewnętrzną, regenerację sił, koncentrację, samozaparcie. Może sprawić, że mamy potrzebę przeżywania życia „na maksa”, odczuwamy wszystko ekstremalnie mocno – od miłości po nienawiść. Jeśli silnie zaznaczona jest w horoskopie, potrzebujemy mocnych przeżyć, szukamy ekstremalnych rozrywek na pograniczu życia i śmierci. To planeta, która w oddziaływaniu na planetę osobistą partnera potrafi go w jakiś sposób podporządkować i sprawić, że będzie pod naszym wpływem. Zawsze w takich układach powoduje, że związek będzie mocno przeżywany, a od wzajemnych układów z innymi planetami zależy, czy związek będzie budujący, czy niszczący.

To skrótowe ukazanie działania planet w naszym horoskopie ukazuje, jaką bogatą różnorodność informacji on zawiera. A jeszcze musimy mieć świadomość, że sama energia planet nie wystarcza, aby opisać nasz charakter i nasze możliwości, które mamy szanse wykorzystać w życiu. To dopiero jak gdyby tło do interpretacji horoskopu, gdyż do pełnego jego obrazu potrzebne są pozostałe, nie mniej ważne elementy. A jeśli chcemy zawrzeć udany związek z drugim człowiekiem, najlepiej poznać najpierw własne predyspozycje do tworzenia takiego związku.Serwis Partnerski ONNYKS
www.onnyks.pl

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

hastagi na stronie:

#ln-s net

vote
Article Rating

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tylko spokojnie
9 lat temu

szkoda że to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością 🙁