Wiadomosci branżowe

Aparaty fotograficzne Samsung zdobyły dwie nagrody TIPA 2014

Firma Samsung Electronics Co., Ltd. ogłosiła dzisiaj, że zdobyła dwie nagrody stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej Technical Image Press Association Award (TIPA) 2014 w kategoriach „Best CSC Advanced” (najlepszy zaawansowany kompaktowy aparat systemowy) oraz „Best Easy Compact Camera” (najlepszy prosty w obsłudze aparat kompaktowy). Zdobywcą nagrody „Best CSC Advanced”

Firma Samsung Electronics Co., Ltd. ogłosiła dzisiaj, że zdobyła dwie nagrody stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej Technical Image Press Association Award (TIPA) 2014 w kategoriach „Best CSC Advanced” (najlepszy zaawansowany kompaktowy aparat systemowy) oraz „Best Easy Compact Camera” (najlepszy prosty w obsłudze aparat kompaktowy).

Zdobywcą nagrody „Best CSC Advanced” dla najlepszego na rynku systemowego aparatu kompaktowego o zaawansowanych funkcjach został aparat NX30 z linii aparatów SMART Camera, natomiast nagrodę „Best Easy Compact Camera” dla prostego w obsłudze kompaktu zdobył model WB50F.

W uzasadnieniu przyznania nagrody NX30 sędziowie podkreślili 20,3-megapikselową matrycę CMOS APS-C, która umożliwia wykonywanie zdjęć o wysokiej jakości i bogatej kolorystyce oraz szybki i dokładny autofokus NX AF System II, sprzężony z wyjątkowo szybką migawką 1/8000s i możliwością wykonywania zdjęć w trybie seryjnym z szybkością 9 klatek na sekundę. Jedyny w swoim rodzaju odchylany wizjer cyfrowy pozwala użytkownikom NX30 łatwiej niż kiedykolwiek odkrywać nowe możliwości fotografowania. Funkcja Tag & Go (w połączeniu z zaawansowaną łącznością NFC i Wi-Fi) umożliwia bezproblemowe udostępnianie zdjęć z dowolnego miejsca i w dowolnej chwili. Wszystkie te zalety przyczyniły się do ostatecznej decyzji sędziów TIPA w sprawie przyznania aparatowi NX30 nagrody dla najlepszego zaawansowanego systemowego aparatu kompaktowego.

Obok NX30 nagrodzony został również inny aparat z linii SMART Camera, WB50F, który uzyskał tytuł najlepszego łatwego w obsłudze aparatu kompaktowego. Była to w dużej mierze zasługa jego stylowego wzornictwa oraz lampy błyskowej z funkcją Soft Flash, pozwalającej uzyskiwać zarówno miękkie, naturalnie oświetlone zdjęcia, jak i obrazy o wysokim kontraście i ostrości. WB50F jest również wyposażony w imponujący dwunastokrotny zoom optyczny i 16-megapikselową matrycę CCD, która pozwala precyzyjnie uchwycić najmniejsze detale. Funkcja Tag & Go (w połączeniu z NFC i Wi-Fi) pozwala połączyć WB50F ze smartfonem przez zetknięcie obu urządzeń i udostępniać zdjęcia łatwiej i szybciej niż kiedykolwiek.

A to już wiesz?  Kamery w samochodach są potrzebne – używajmy rozważnie, ale nie dajmy się zwariować! - komentarz

Jesteśmy dumni ze zdobycia tych prestiżowych nagród – powiedział Sunny Lee, prezes i dyrektor naczelny Samsung Electronics Europe - Podkreślają one wiodącą pozycję firmy Samsung w dziedzinie innowacji i wzornictwa oraz odzwierciedlają nasze nieustanne starania w zakresie produkcji innowacyjnego, przełomowego sprzętu fotograficznego, który na pierwszym miejscu stawia potrzeby konsumentów. Jesteśmy dumni, że dzięki nam coraz łatwiej jest uchwycić niezapomniane chwile i podzielić się nimi z innymi.

Nagrody TIPA są uznawane za najbardziej prestiżowe nagrody fotograficzne na świecie. Każdego roku redaktorzy wydawnictw zrzeszonych w TIPA wybierają najlepsze produkty fotograficzne spośród wprowadzonych na rynek na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. zajmuje pozycję światowego lidera w dziedzinie technologii. Liczne odkrycia i nowatorskie rozwiązania firmy rewolucjonizują świat nowych urządzeń i otwierają przed ludźmi na całym świecie nieznane dotąd możliwości. Spółka zatrudnia 236 000 pracowników w 79 krajach, a jej roczne obroty wynoszą 187,8 mld USD. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź nas na www.samsung.pl

 

 

 

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy